Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası

Eğitim için yurt dışına çıkıyorsunuz fakat sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabileceğiniz konusunda endişeniz mi var? Yurt dışı eğitim sağlık sigortası ile güvendesiniz. Merak etmeyin.

Yurt dışı eğitim sağlık sigortası

YURT DIŞI EĞİTİM SİGORTASI NEDİR?

Öğrencilik döneminiz içerisinde eğitim için yurt dışına çıkmanız durumunda, oluşabilecek risklere karşı sizi koruyan bir seyahat sağlık sigortasıdır. Vize alabilmeniz ve eğitiminizin kabulü için zorunlu bir seyahat sağlık sigortası olup, sigortayı istenilen şartlarda poliçeleştirmeniz gerekmektedir.

YURTDIŞI EĞİTİM SAĞLIK SİGORTASI ERASMUS İÇİN GEÇERLİ Mİ?

Yurt dışı eğitim sağlık sigortasını; Erasmus öğrencileri, Work & Travel ve dil okuluna giden öğrenciler gibi kişilerin yaptırması gerekir. Sağlık sigortası planları sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

EĞİTİM SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Yurt dışı eğitim sağlık sigortası, Mapfre Sigorta YESS planı hariç bütün sigorta şirketlerinde 30.000 Euro teminatlıdır. Fakat Mapfre Sigorta’da ise 50.000 Euro,100.000 Euro ve  250.000 Euro teminatlı planlar bulunmaktadır. Dolayısıyla, genellikle yüksek teminat istendiği için Mapfre Sigorta avantajlı olmaktadır.

Anadolu Sigorta teminatlarında; yaralanma ve hastalık sonucu tedaviler, sigortalının nakli, tedavi sonrası ülkeye nakli ve vefat eden sigortalının nakli 30.000 Euro, 50.000 Euro ve 75.000 Euro olmak üzere 3 alternatiflidir.

Sompo Sigorta’da, Axa Sigorta’da ve Allianz Sigorta gibi şirketlerde 30.000 Euro geçerlidir.

Acil diş tedavisi, kaza sonucu diş tedavisi, psikiyatrik muayene, fizyoterapi, nakit avans, kişisel eşya zararı gibi teminatlar bulunmaktadır.

EN İYİ YURTDIŞI EĞİTİM SİGORTASI YAPAN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

En iyi yurt dışı eğitim sağlık sigortası yapan sigorta şirketi Mapfre Sigorta’dır. Bunun sebebi de, 250.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası planı olan tek şirket olmasıdır. Mapfre Sigorta, İspanya merkezli bir sigorta şirketi olduğu için, eğitim için İspanya’ya gidecek olan öğrenciler Mapfre Sigorta YESS planını tercih etmektedir.

YURT DIŞI SAĞLIK SİGORTASI ZORUNLU MU?

Yurt dışı eğitim sağlık sigortaları, vize alabilmeniz ve eğitim yapacağınız kuruma kabulünüz için zorunludur. Aksi takdirde vize alamazsınız ve kuruma kabul edilmezsiniz.

ERASMUS SAĞLIK SİGORTASI NEREDEN ALINIR?

Erasmus Sağlık Sigortası için,  hastalık ve yaralanma sonrası tedavi teminatı 30.000 Euro isteniyorsa tüm sigorta şirketlerinden yapılabilir. Fakat sizden 50.000, 100.000 ya da 250.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası isteniyorsa sadece Mapfre Sigorta’dan yapılabilmektedir.

YURT DIŞI EĞİTİM SİGORTASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Eğitim için gittiğiniz ülkede herhangi bir hastalık ve ya yaralanma durumu yaşamanızda 250.000 Euro’ya kadar sigortanız karşılar.
  • Covid-19 olma ihtimalinize karşın sigortalanmış olursunuz.
  • Yatarak tedavileriniz ve ayakta tedavileriniz poliçe kapsamındadır.
  • Her türlü vefat edilmesi halinde; poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde, cenazenin ülkeye nakli karşılanır.