Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar ; SGK anlaşmalı özel hastanelerde çıkan fark ücretlerinizi karşılayan sağlık sigortası ürünüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında iki ana teminat vardır. Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatıdır. Bu iki teminat kapsamını birlikte inceleyim.

tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak tedavi teminatı, sigorta başlangıç tarihinden sonra oluşabilecek bir kaza ve ya hastalık sonucu hastanede yatış gerektiren durumları karşılar. Detaylandıracak olursak; tamamlayıcı sağlık sigortanız 24 saati geçen yatış ve tedavi masraflarınızı, dünya sağlık örgütünün belirlemiş olduğu acil tanımına uyan sağlık giderlerinizi ve küçük müdahale gerektiren masraflarınızı karşılamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Ayakta tedavi teminatı,  sigortanızın başlangıç tarihinden sonra oluşabilecek 24 saati aşmayan rahatsızlıklara ilişkin giderlerinizi karşılar. Doktor muayene, tahlil ve tetkikler, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında ödenir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Karşılıyor Mu?

Ülkemizde bireysel sağlık sigortası poliçelerinin büyük bir çoğunluğunda diş tedavileri kapsam dışı değerlendirilir. Bazı tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri bu imkanı sizlere sunmaktadır. Bunlardan bazılarını birlikte inceleyelim.

Mapfre Sigorta Acil Diş Teminatı Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda diş tedavilerinizi karşılayan şirketlerden biri Mapfre Sigorta’dır. Mapfre Sigorta acil diş tedavisi teminatlarını madde madde görebilmeniz için sizin için derledik. Teminat kapsamında olan teminatlar: Acil diş hekimi muayenesi, vitalite kontrolü, lokal anestezi, diş röntgen filmi, iki köklü kanal ekstirpasyonu, lokal anestezi, teşhis ve tedavi planlaması, amalgam dolgu, komposit dolgu, kuafaj, ampütasyon, tek köklü kanal ekstirpasyonu, kanama müdahalesi, üç köklü kanal ekstirpasyonu, kanal dolgusu sökümü, hareketli protezde kroşe ilavesi, hareketli protezde diş ilavesi, düşmüş kron ve köprü simantasyonu, diş çekimi, komplikasyonlu diş çekimi, alveolit cerrahi tedavisi, kanama müdahalesi, apse drenajı, stomatit tedavisi, periodontal apse tedavisi.

Mapfre Sigorta Acil Diş Teminatı Kapsam Dışı Kalan Haller Nelerdir?

Mapfre Sigorta’da konjenital malformasyonlara bağlı rahatsızlıklar kapsam dışı değerlendirilir. Olası bir travma sonrası oluşan diş kırıklarında yapılacak dolgular da kapsama dahil edilir. Çürükten dolayı oluşan kırıklar kapsam dışındadır. Kemik retansiyonlu ve retansiyonsuz 20 yaş dişi operasyonları hariçtir. Kanal ekstirpasyonları vital dişler için geçerlidir. Kronik enfeksiyonlu dişler kapsam dışıdır.

Ray Sigorta Diş Paketi Teminatları Nelerdir?

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortalarında check-up ve diş paketi ek teminat olarak ücretsiz sunulmaktadır. Diş paketinde sunulan teminatları aşağıda sizin için listeledik.

  • Uzman diş hekimi muayenesi ve konsültasyon
  • Tek diş için dolgu sökümü
  • Diş röntgen filmi
  • Kontrol hekim muayenesi
  • Lokal anestezi
  • Tek diş için dolgu işlemleri

Axa Sigorta Diş Paketi Teminatları Nelerdir?

Axa Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortalarında asistans hizmetlerinde diyetisyen hizmeti, check-up paketi, psikolojik danışmanlık hizmeti ve diş paketi bulunmaktadır. Diş paketinde bulunan teminatları sizin için derledik.

  • Diş hekimi muayenesi
  • Detertraj ve diş röntgen çekimi

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ? sorusuna cevap arıyorsanız
https://saglikvehayatsigortalari.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-nedir/
makalemizden faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar ? yazımızdan gereken cevabı bulamadıysanız, size özel müşteri temsilcimize +90 (530) 370 64 87 hemen bağlanabilirsiniz.

Değerli görüşleriniz bizim için önemlidir.Lütfen yorumlarınızı aşağıdan bize iletiniz.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.