Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ?

Sosyal güvenceniz var fakat çıkan farklar bütçenizi mi zorluyor? Merak etmeyin artık tamamlayıcı sağlık sigortası yanınızda. Anlaşmalı özel hastanelerde çıkan SGK farklarınızı sağlık sigortanız ödesin. Nasıl mı? Aklınıza takılabilecek bazı soruların cevaplarını sizin için derledik.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde çıkan fark ücretlerini ödememenizi sağlayan bir sigorta ürünüdür. Bu sigorta ile; yüksek maliyetli sağlık giderlerinizi düşürebilir ve kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sağlık Bakanlığı’nın tanımladığı tüm branşlarda geçerli olup; SGK anlaşmalı doktorlardan sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerinde belirleyici olan bazı kriterler mevcuttur. Bunlar; yaşadığınız il, yaş ve yararlanmak istediğiniz teminatlardır.

Sadece yatarak tedavi teminatlı poliçe satın almak isterseniz; primler

250 TL’den başlamaktadır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlarının bulunduğu poliçeden yararlanmak isterseniz; primler 750 TL ‘den başlamaktadır.

2020 yılı güncel tamamlayıcı sağlık sigortası teklifleri almak isterseniz; başvuru formumuzu doldurarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki ana teminat bulunur. Bunlar; yatarak tedavi teminatları ve ayakta tedavi teminatlarıdır. Bu iki teminatı da birlikte inceleyelim.

Yatarak tedavi teminatı kapsamı: Sigorta başlangıcından sonra var olabilecek rahatsızlıklarınız, doktor istemi ve raporu olması şartıyla; medikal ve cerrahi yatışlar ve küçük müdahaleler, sağlık sigortanız tarafından karşılanır.

Ayakta tedavi teminatı kapsamı: Sigorta başlangıcından sonra var olabilecek rahatsızlıklarınız ile ilgili doktor muayene, tahlil ve tetkik, radyoloji, modern teşhis yöntemi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler sağlık sigortanız tarafından karşılanır.

Hangi markalar ile çalışıyoruz ?

Allianz, Axa, Maphre, Anadolu, Gropama, Garanti, Eureko, Halk, Güneş, Sompo, Doğa, Mess, Ak, Oyak, Ergo, Hdi, Türk Nippon, Zurich, UnıCo, Aig gibi tüm büyük sigorta firmalarıyla tamamlayıcı sağlık sigortası üzerine çalışma yapmaktayız.