MAPFRE SİGORTA PRİM İADELİ HAYAT SİGORTASI

Mapfre Sigorta prim iadeli hayat sigortası ; hem yatırım yapabileceğiniz hem de sevdiklerinizin hayatını garanti altına  alan bir hayat sigortası ürünüdür. Bu poliçenin süresi, yaşınıza ve tercihinize bağlı olarak 12 yıl ya da 15 yıl sürelidir. Poliçe süresinde vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda; ailenize ya da sevdiklerinize vefat tazminatı ödemesi yapılır. Yine poliçe süresinde vefat riskinin gerçekleşmemesi durumunda ödemiş olduğunuz prim size iade edilir.

Mapfre Sigorta prim iadeli hayat sigortası

Ödemelere ara vermek mümkün mü ?

Mapfre Sigorta prim iadeli hayat sigortasında ödemelere tabi ki ara verebilirsiniz. Fakat bunun bazı şartları bulunmaktadır.

Öncelikle poliçe döneminizin ilk yılında; 3 ay üst üste ödeme yapılmazsa 3.ayınızda poliçeniz otomatik iptal olur.13.aydan sonra 6 ay ödeme yapılmazsa poliçe tenzile düşer yani dondurulmuş olur. Tenzil poliçe de tahsilat alınamayan ilk aydan itibaren  24 ay bekledikten sonra iptal olur.

Bu şartlar uygun olduğu takdirde; prim iadeli hayat sigortası başvuru ve beyan formunun doldurulması, güncel sağlık risk değerlendirilmesinin yapılması ve tüm gecikmiş bakiyenin ödenmesi halinde poliçenizi tekrar aktifleştirebilirsiniz.

Hayat sigortası primi geri alınabilir mi ?

Eğer poliçenizi iptal ettirmek isterseniz, ödemiş olduğunuz prim iadeli hayat sigortası primlerinin tümünü maalesef geri alamıyorsunuz. Yıllara göre kesintiler yapılmakta olup; yıllara ait kesinti oranları aşağıdaki gibidir.

1.yıl kesinti oranı: ödeme yapılmaz.                       7.yıl kesinti oranı: %50

2. yıl kesinti oranı:  %95.                                        8.yıl kesinti oranı: %40      

3.yıl kesinti oranı %90                                            9.yıl kesinti oranı: %30

4.yıl kesinti oranı: %80                                            10.yıl kesinti oranı: %20                                       

5.yıl kesinti oranı: %70                                            11.yıl kesinti oranı: %10

6.yıl kesinti oranı: %60                                            12 + yıl kesinti oranı: %0

Mapfre sigorta prim iadeli hayat sigortası özellikleri nedir ?

Prim iadeli hayat sigortasında süre 12 ve 15 yıldır. Bu sigorta ile her türlü vefat teminatı mevcut olup kaza sonucu vefat teminatını da ek olarak ekletebilirsiniz. Vefat  riskinin gerçekleşmesi durumunda sigorta ettirenin kanuni varislerine ya da başvuru formunda belirtmiş olduğunuz lehtarlara ödeme yapılır. Riskin gerçekleşmemesi durumunda sigorta ettirenin ödemiş olduğu tüm prim sigortalıya iade edilir. Sigorta ettirenin ödeyeceği primler; yaşa, cinsiyete ve sağlık beyanına göre değişir. Bu sigortaya giriş yaşı en az 18 en çok 55’dir. Poliçe ödemeleri dolar ya da Euro kurunun TL karşılığı üzerinden yapılır. Prim ödemeleri aylık, 3 aylık, 6 aylık ve ya yıllık olarak yapılabilmekte olup; kredi kartı ya da havale ile ödeme yapabilmektesiniz.

Vergi avantajı var mı ?

Sigorta poliçelerinde vergi avantajı söz konusu olabilmektedir. Bu vergi avantajı sadece hayat sigortalarında ve sağlık sigortalarında bulunmaktadır. Vergi avantajından yararlanabilmeniz için sigorta ettiren ve sigortayı ödeyen kişi olmanız gerekmektedir. Poliçeyi ödeyen kişi olduğunuz takdirde; kendinize, eşinize ve 24 yaş altı çocuklarınıza yaptırdığınız sağlık sigortası ve hayat sigortalarında vergi indiriminden faydalanabilirsiniz. Vergi avantajı kişinin brüt maaşına göre değişmekte olup  %15 ile %35 arasıdır. Vergi iadesi hesaplaması için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir