Liv hospital Ankara

Liv Hospital Ankara Hastanesi doğum fiyatlarını da sizler için bu makalemizde derledik.
Bebeğinizi kucağınıza aldığınız günlerin hayalini kurarken bir yandan da hastane tercihi konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. Ayrıca; tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs riskini de özel hastaneleri tercih ederek azaltmış oluyorsunuz. Hastaneler ile tek tek telefon görüşmeleri yapmak hem zamanınızı alabilir hem de yorucu olabilir. Sizi ve bebeğinizi düşünerek Liv hastanesi Ankara doğum paketi makalemizi hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

liv hospital ankara

Liv Hospital Ankara Doğum Paketi

Liv Hospital Ankara hastanesinde yararlanabileceğiniz 2 alternatifli plan seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; hastanenin hazırlamış olduğu doğum paketi ve ikincisi de Demir Sağlık Sigorta’nın Ankara Liv Hastanesi ile anlaşma yapmış olduğu iki can hamilelik sigortası doğum paketidir. İki ayrı alternatifi de detaylı olarak makalemizde bulabilirsiniz.

Liv Hospital Doğum Ücreti

Liv Hospital Ankara doğum ücreti ortalama 9.300 TL’dir. Eğer blokeli ve taksitli ödemek isterseniz; 5 taksit olarak ücreti ortalama 9.800 TL’dir. Mail order ya da havale ile ödemek isterseniz; 10.000 TL’dir. Blokeli olarak 9 taksit olarak ödemek isterseniz; 10.200 TL olmaktadır. Bu paket içeriğinde; gebelik rutin kontrolleriniz, rutin gebelik tahlilleriniz, şeker yüklemesi, troid testleri, aralarda alınan kan ve idrar tahlilleri, NST, preop testleri ile birlikte doğumunuz karşılanmaktadır. Liv Hospital doğum ücretleri 2021 için sizler için en avantajlı olan Demir Sağlık iki can doğum paketidir. Bu paketi de aşağıda derledik.

Ankara Liv Hastanesi Kadın Doğum Muayene Ücretleri Nedir?

Ankara Liv Hastanesi doktor muayene ücretleri; hastane doktorunun SGK anlaşması olup olmadığına göre değişiklik göstermektedir. Liv Hospital Ankara doktor muayene ücretleri 400 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

İki Can Hamilelik Sigortası

Hamileliğiniz mevcutsa ve doğumunuzu Liv Ankara Hastanesi’nde düşünüyorsanız sizin için en avantajlı doğum paketi iki can hamilelik sigortasıdır. İki can Hamilelik sigortası ile Liv Hospital doğum ücretleri 2021 yaklaşık olarak 9.300 TL olmaktadır. Gelin birlikte teminat kapsamı ve limitlerini inceleyelim   

İki Can Hamilelik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Liv Ankara Hastanesi’nde geçerli olan iki can hamilelik sigortasında; 8 adet doktor muayenesi hakkınız mevcuttur. Eğer doktorunuz sizi 10 gün içerisinde tekrar muayene etmesi gerektiğini söylerse; muayeneniz kontrol olarak geçmektedir ve muayene hakkınızdan düşmemektedir. 9 ay boyunca doktorunuzun sizden istemiş olduğu rutin gebelik tahlilleri de karşılanmaktadır. Bu test ve tahliller; genel kan testleri, 2’li 3’lü taramalar, şeker yüklemesi, tiroid testleri, aralarda alınan kan ve idrar tahlilleri, NST (bebek kalp atışları), ve preop testleri karşılanmaktadır. Amniosentez sıvının alınması işlemi de poliçenizde karşılanır. Fakat bu işleme bağlı kromozom analizi ve genetik testler karşılanmamaktadır. Sgk kapsamında olmadığı için 4’lü tarama ve ayrıntılı ultrason hariç tutulmaktadır. Doğum eylemi olarak; normal doğumunuz veya sezaryen doğumunuz karşılanır. Normal doğumda epidural anestezi ve genel anestezi karşılanırken, sezaryen doğumda genel anestezili doğum ve sipinal anestezili doğum karşılanmaktadır. Ayrıca bu pakete ek olarak size; diş bakım paketi, göz taraması, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır.

İki Can Hamilelik Sigortası Kamplikasyon Dahil Teminat Nedir?

Hamilelik ve doğuma bağlı olarak komplikasyonların oluşma ihtimali söz konusudur. Bu ihtimale karşın bu teminatı poliçenize ekletebilirsiniz. Böylelikle; herhangi bir komplikasyon oluşması durumunda Liv Hospital Ankara hastanesinde ek olarak bir ödeme yapmamış olursunuz. Komplikasyon yani zorunlu kürtaj ve düşük tehdidi giderleri için ortalama 1600 TL ödeyerek poliçenize ekletebilirsiniz

İki Can Bebek Teminatı Nedir?

Hamilelik süresi içerisinde iki can hamilelik sigortası ile doğum yapmanız halinde, bebeğiniz ‘İki Can Bebeği’ olarak birçok ayrıcalıktan yararlanmaya hak kazanır. Bebeğinizin sağlıklı doğumundan itibaren 14 gün içerisinde bebek sigortası yaptırdığınızda bebeğiniz ömür boyu yenileme garantisi alma fırsatına sahip olur. Böylelikle; poliçe sonrasında bebeğinizde ömür boyunca çıkabilecek rahatsızlıklar sigortayı devam ettirdiğiniz sürece teminat altındadır.

Ankara Liv Hospital Kadın Doğum Doktorları

İki can hamilelik sigortasında gebelik teminatından yararlanabilmek için doktorunuzun SGK anlaşması olması gerekmektedir. Doktor seçiminizi yaparken bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Liv Hospital kadın doğum bölümü doktorlarını sizin için listeledik.

  • Prof. Dr. Turgut Var
  • Prof. Dr. Türkan Gülpınar
  • Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Şimşir
  • Dr. Öğr. Üyesi Buğra Coşkun
  • Dr. Öğr. Üyesi Nezaket Kadıoğlu
  • Dr. Öğr. Üyesi Bora Coşkun
  • Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yüce
  • Op.Dr. Handan Özge Güzel
  • Uz. Dr. Özgül Kafadar

Liv Hastanesi Doğum Odaları

Liv Hastanesinde, hamilelik sigortasında tek kişilik odada yatışınız poliçenizde karşılanır. 1 refakatçi ücreti ve maksimum 2 geceye kadar yatışınız sigortanız tarafından ödenir.

Eğer Acıbadem Ankara hastanesinde doğum düşünüyorsanız sizler için Acıbadem doğum paketi fiyatları, avantajları hakkında detaylı bir inceleme paylaştık.Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://saglikvehayatsigortalari.com/acibadem-ankara-hastanesi/

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir