Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Özel sağlık sigortalarında bulunan hamilelik ve doğum teminatlarında bekleme süreleri mevcuttur ve bu bekleme süreleri hemen hemen tüm şirketlerde uygulanmaktadır. Peki, bu ne anlama gelmektedir? Hamileliğiniz, sağlık sigortası poliçenizin başlangıç tarihinden en az 5 ay sonra başlamalıdır. Eğer hamileliğiniz başladıysa ve doğum teminatlı sigortanız yoksa doğum sigortasından yararlanamayacak mısınız? Tabi ki, hamileyken doğum sigortası yaptırabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Detayları aşağıda birlikte inceleyelim.

hamileyken doğum sigortası

Hamileyken Satın Alınabilen Doğum Paketleri Nelerdir?

Hamileyken doğum sigortası satın alabileceğiniz sigorta şirketlerinden biri Demir Sağlık Sigorta’dır. Bu makalemizde iki can hamilelik sigortasının teminatlarını ve anlaşmalı sağlık kuruluşlarını izleyeceğiz.. Şimdi birlikte iki can hamilelik sigortasının teminatlarını inceleyelim.

İki Can Hamilelik Sigortası Nedir?

İki can hamilelik sigortası Demir Sağlık Sigorta’nın doğum teminatlı sigorta ürünüdür. Bu hamilelik sigortalarında  network ağları bulunmaktadır. Yani, gideceğiniz hastaneye göre seçeceğiniz anlaşmalı kuruluşlar bulunmaktadır. İki can doğum paketi fiyatları seçeceğiniz network ağına göre değişmektedir. Doğum sigortası teminatlarını ve network karşılaştırmalarını sizin için derledik.

  • İki Can Hamilelik Sigortası’nda gebelik rutin kontrolleriniz için 8 adet muayene hakkınız bulunmaktadır. Hamileliğiniz boyunca doktorunuzun istemiş olduğu gebelik tahlilleri hamilelik sigortanızda karşılanmaktadır. Bu testlere, genel kan testleri ve idrar tahlilleri, 2’li 3’lü taramalar, şeker yüklemesi, tiroid testleri, bebeğinizin kalp atışları için nst ve preop testler dahildir. Sıvının alınması için amniosentez işlemi de karşılanır. Fakat kromozom ve genetik testler karşılanmamaktadır. 4’lü tarama testi ve ayrıntılı ultrason teminatlara dahil değildir. Bunun sebebi de, sigortanızın tamamlayıcı doğum sigortası olmasından dolayı SGK ödememektedir.
  • İki Can Hamilelik Sigortası Doğum Teminatı; normal doğum ve sezeryan doğum karşılanmaktadır. Normal doğum ile epidural ve genel anestezili doğumu tercih edebilirsiniz. Sezeryan doğumda ise sipinal ve genel anestezili doğum teminatı mevcuttur. Zorunlu kürtaj ve ya düşük tehlikesi için ek teminat olarak ortalama 1600 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Doğum yatışınızda tek kişilik odada kalabilir, 1 refakatçi ve en fazla 2 geceye kadar yatış yapabilirsiniz. Bebeğinizin doğumundan sonra ilk muayenesi, topuk kanı alımı ve ilk aşısı dahildir. Hamileyken doğum sigortası yaptırdığınızda ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz ek teminatlar da mevcuttur.
  • İki Can Hamilelik Sigortası Ek Teminatlar; Yılda 1 kez geçerli olan diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve röntgen filmi çektirebilirsiniz. Yılda 1 kez geçerli olan göz taramasından faydalanabilirsiniz. Bu ek teminat ile kırılma kusurları ve göz tansiyonunuzu kontrol ettirebilirsiniz. Yılda 2 seans diyetisyen ve 2 seans psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları

Hamileyken doğum sigortası fiyatları, tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortalarındaki doğum teminatı fiyatlarına göre biraz daha yüksektir. Bunun sebebi ise; tamamlayıcı sağlık ve özel sağlık sigortalarında poliçeyi en az 2 yıl yaptırmanız gerekir ama hamileyken doğum sigortası yaptırdığınızda poliçenizi yeniletmeniz gerekmeden 1 yıllık yaptırabilirsiniz.

Hamileyken doğum sigortası fiyatları 2021 teklifleri için 05303706487 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak karşılaştırmalı tekliflere ulaşabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası Anlaşmalı Hastaneler Nelerdir?

 İki can hamilelik sigortası network ağlarında bulunan doğum paketlerinde, örnek olması açısından İstanbul ve Ankara’da bulunan anlaşmalı hastaneleri inceleyeceğiz.

 İstanbul’da bulunan bazı anlaşmalı hastaneler

Florence Nightingale Hastaneleri’nin bazıları, Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi, Medipol Mega Hastanesi, Medilife Hastaneleri’ nin bazıları, Pendik Hospital, Ersoy Hastaneleri’nin bazıları, Remedy Hospital…

Ankara’da bulunan bazı anlaşmalı hastaneler

Liv Hospital Ankara, Medicalpark Hastanesi, Lokman Hekim Hastanesi, Çankaya Hastanesi, Çankaya Yaşam Hastanesi, Medisun Çayyolu Hastanesi, A Life Hastanesi, Keçiören Hastanesi, Ortadoğu Hastanesi…

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.