Liv hospital Ankara

Liv hospital Ankara

Liv Hospital Ankara Hastanesi doğum fiyatlarını da sizler için bu makalemizde derledik.Bebeğinizi kucağınıza aldığınız günlerin hayalini kurarken bir yandan da…

» Doğum Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gebelik ile ilgili özel hastanelerdeki sağlık giderlerinizi karşılayan sigortalardır. Doğum sigortaları kullanmak istediğiniz hastaneye göre çeşitlendirilmiştir. Bekleme süresi olan doğum sigortası ve hamileyken doğum sigortası için detaylı bilgileri makalelerimizde bulabilirsiniz.

Gebelik rutin kontrolleri, tahlil ve tetkikler, doğum ve yeni doğan masrafları sigortanız tarafından karşılanır.

Doğum sigortalarında tercih ettiğiniz hastaneye göre bekleme sürelere uygulanabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olmayan bir hastane tercih edecekseniz; 5 ay bekleme süresi mevcuttur.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olan birçok hastanede geçerli bekleme süresi olmayan sigortalar mevcuttur. Poliçenizi yaptırdıktan 1 gün sonra kullanabilirsiniz.

Vergiye tabi işletme sahipleri, kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları doğum sigortasında vergi avantajından faydalanabilir. Vergi avantajından yararlanabilmek için; yararlanmak isteyen kişinin sigorta ettiren olarak poliçede belirtilmesi gereklidir. Ödeme sigorta ettiren tarafından yapılır.

Bekleme süresi olmayan hamilelik sigortaları mevcuttur. Hamileliğinizin tüm haftalarında yaptırabildiğiniz sigortalardır. Bekleme süresi olmayan doğum sigortaları SGK anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir.

SGK anlaşması olmayan özel hastanelerde doğum yapmak istiyorsanız hamileliğinizin en az 5 ay öncesinde doğum sigortası yaptırmanız gereklidir. SGK anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak istiyorsanız; hamileliğinizin tüm haftalarında hamilelik sigortası yaptırabilirsiniz. 8.Doğum Teminatı Bekleme Süresi Nedir?

SGK anlaşması olmayan özel hastanelerde doğum teminatından yararlanabilmek için poliçelerde bekleme süreleri mevcuttur. Bu bekleme süreleri; sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bekleme süresinin olmasının sebebi, doğum teminatı için tek seferde yüksek rakamlar ödememeniz için sigorta şirketleri doğum sigortası primini 2 ya da 3 yıla yaymışlardır.