Doğa Sigorta Optimum Kasko

Doğa Sigorta; 2022 yılında kaskosuz araç kalmasın diye bakın ne yaptı!

Optimum Kasko sayesinde; %25’e varan indirim ile kaliteli hizmetten yararlanırken, acaba olası bir kazada nasıl bir ödeme ile karşılaşırım demeyeceksiniz.

Doğa Sigorta Optimum Kasko

NELERİ KAPSAR?

Doğa Sigorta Optimum kaskodan; 4-10 yaş arasındaki otomobil ve kamyonet tipindeki araçlar yararlanabilmektedir. Bunun sebebi de; 0-3 yaşındaki araçlar marka garantisi kapsamında olması sebebiyle bu kapsam dışında değerlendirilmiştir.

Araç grupları ise; özel binek otomobiller, Suv ve 4×4 araçlar ile hafif ticari araçlardır.

HANGİ SERVİSLERDE GEÇERLİDİR?

Bu kasko ürünü; Auto King ve Rs Servis’lerde geçerlidir. Auto King için Türkiye genelinde toplam 47 ilde 55 serviste geçerlidir. Rs Servis için ise; 52 ilde 59 serviste geçerlidir.

26 il için servis hizmeti henüz bulunmaması sebebiyle; aşağıdaki iller için teklif verilememektedir.

  • Kilis, Burdur, Bilecik, Kırklareli, Karaman, Çankırı, Bartın, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sinop, Adıyaman, Tunceli, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Batman, Şırnak, Hakkari, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin ve Rize.

OPTİMUM KASKO PARÇA TÜRÜ NEDİR?

Araç tamirinde parça tedariği Doğa Sigorta tarafından karşılanacaktır. Öncelikle eşdeğer parça kullanılacaktır. İlgili parçanın eşdeğerinin bulunamaması durumunda; logosuz parça kullanılacaktır. Logosuz parçanın da bulunamaması durumunda orijinal parça kullanılacaktır.

OPTİMUM KASKO İKAME ARAÇ TEMİNATI KAPSAMI NEDİR?

Optimum kasko ikame araç teminatında 2 seçenek mevcuttur. İkame araç seçeneği her iki seçenekte de C segment olup; yılda 2 kez kullanım hakkıyla 7 gün ya da 14 gün olarak tercih edebileceksiniz.

HASARSIZLIK KORUMA TEMİNATI NEDİR?

Optimum kasko servislerini tercih eden sigortalılar, hasar limitleri ve hasar sayıları yükseltilmiş olup; hasarsızlık indirim şartları aşağıdaki gibidir.

  • 1 adet hasar olması ve hasar tutarının 25.000 TL’nin altında olması halinde; mevcut hasarsızlık kademesi korunarak bir üst kademeye geçer.
  • 1 adet hasar olması ve hasar tutarının 25.000 TL’nin üstünde olması halinde; hasarsızlık kademesi bir alt kademeye düşer.
  • 2 adet hasar olması ve toplam hasar tutarının 50.000 TL’nin altında olması halinde; mevcut hasarsızlık kademesi korunur.
  • 2 adet hasar olması ve toplam hasar tutarının 50.000 TL ve üstünde olması halinde; hasarsızlık kademesi bir alt kademeye düşer.
  • 3 adet hasar olması halinde; mevcut hasarsızlık kademesi sıfırlanacaktır.
  • 2 adet cam hasarı olması halinde; mevcut kademesi korunur. (Sunroof-Panaromik Cam ve Büyük Otobüs Camları Hariç)
  • 1 adet görsel işitsel cihazların hırsızlık hasarlarında hasarızlık kademesi korunur. (Radyo-Teyp, Navigasyon ve LCD)

OPTİMUM KASKO HİZMET İÇERİĞİ NEDİR?

2 YIL GARANTİLİ HİZMET: Türkiye genelinde tüm servislerde geçerli olan tüm işlemler için 2 yıl işçilik ve parça garantisi sağlanmaktadır.

7/24 ARAÇ KABUL KOLAYLIĞI: Poliçe döneminde oluşan bir hasarın giderilmesi için tüm servislerde en kısa zamanda randevu verilecek olup araç kabulü sağlanacaktır.

VALE HİZMETİ: Poliçe dönemi içerisinde oluşan bir hasarın giderilmesi için aracınızın adresinizden alınıp, tamiratı sonrası yine adresinize teslim edilmesi hizmeti sağlanır.

İKAME ARAÇ HİZMETİ: Poliçe dönemi içerisinde aracınızın 48 saatten     fazla tamirhanede kalması gerektiğinde; eksper ve tamirci arasında sağlanan mutabakatla  yılda en fazla 2 defa olmak üzere 7 yada 14 gün süresince ücretsiz araç kiralama sağlanır.

OZON ANTİBAKTERİYEL STERİLAZYON PAKETİ: Poliçe dönemi içerisinde oluşan hasarınızın giderilmesi için serviste işlem yapılan tüm araçlarda ücretsiz ozon ile dezenfeksiyon uygulaması yapılır. Tüm virüs, bakteri, mantar gibi oluşumları yok edebiliyorken araç içindeki kokuları da tamamen yok eder. Uygulama esnasında araç klimasına ozon modülü takılarak araç içerisinde ozon gazı sirkülasyonu gerçekle5şir.

OPTİMUM KASKO AVANTAJLARI NELERDİR?

KAPORTA BOYA İŞLEMLERİ: Poliçe kapsamında olmadan aracınızın iskeletini oluşturan şasenin ve şaseyi kaplayan sac kısımlarında, dış karoserin ve şase ölçülerinde oluşan bozuklukların fabrika standartlarına göre onarılması için işçilik hizmetlerinden %20 indirimli faydalanacaktır.

MEKANİK BAKIM VE ONARIM HİZMETLERİ: Poliçe kapsamında olmadan aracınızın periyodik bakımından diagnostik işleme, fren, amortisör, süspansiyon ve direksiyon, debriyaj triger kayışı gibi ihtiyaç duyulan bakımları yapıldığında işçilik hizmetlerinden %20 indirimli faydalanırsınız.

2.EL EKSPERTİZ HİZMETLERİ: Sigortalı poliçe dönemi içerisinde aracını satmaya karar verdiğinde; satış öncesi için hazırlatması gereken ‘’ Ekspertiz Raporu’’ nu tüm servislerde %10 indirimli düzenletebileceklerdir.

OTO BAKIM VE KORUMA HİZMETLERİ: Sigortalı aracının yeni ve bakımlı görünebilmesi için detaylı iç dış temizlik, seramik kaplama, boya koruma, motor ve jant temizliği, koltuk temizliği vb gibi hizmetler için işçilik hizmetlerinden %10 indirimli faydalanacaktır.

26 NOKTA CHECKUP PAKETLERİ UYGULAMASI: Aracınızın genel durumuyla ilgili bilgi sahibi olmayı sağlayan ve hasarlarınızın, eskime ve yıpranmaları ortaya koymaya yarayan yöntemdir. Sigortalılar bu hizmetten tamamen ücretsiz yararlanarak; hasarlar çok daha fazla büyümeden ve yüksek maliyetlere yol açmadan önce tespit edilebilir.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir