Cep Telefonu Sigortası

Cep telefonu sigortası, cep telefonlarınız da karşılaşılabilecek olumsuzluklar sonucu telefonunuzun zararlarını karşılayan sigorta ürünüdür. Cep telefonunuzun kırılması, cep telefonunuzun zarar görmesi ve cep telefonunuzun çalınması gibi riskleri teminat altına alır. Aklınıza takılan sorular için teminat detayları ve limitlerini detaylı olarak sizlere anlatacağız.

cep telefonu sigortası

Cep Telefonu Sigortası Yapan Şirketler?

Cep telefonu sigortasını yapan iki sigorta şirketi vardır. Ülkemizde ilk olarak Axa Sigorta sonrasında da  Hdi Sigorta telefon sigortası ürününü çıkarmıştır. Bu şirketlerin ürün farklarını ve teminat detaylarını birlikte inceleyelim.

Hdi Sigorta ile Cep Telefonunuz Güvende

Hdi Sigorta cep telefonu sigortasında alternatifli seçilebilen iki teminat tipi mevcuttur. Mini cep sigortası ürünü ve geniş teminat kapsamlı ürünüdür. Çok fazla fiyat farkı olmadığı için geniş teminat kapsamlı ürünü tercih edebilirsiniz. Poliçe oluştuktan sonra, cep telefonunuza indirilen bir uygulama ile telefonunuzu test ederek aktif hale getirilir. Bu işlem 15 gün içinde yapılmaz ise poliçeniz genel müdürlük tarafından iptal edilir. Cep telefonunun hasarlı olması durumunda da poliçenizin iptali gerçekleştirilir. Cep telefonu sigortanız ile yılda en fazla 2 adet hasarınız karşılanmaktadır.

Hdi Sigorta Telefon Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Hdi Sigorta’nın sizlere sunmuş olduğu telefon sigortası fiyatlarını sizler için araştırdık. Bu ürün sadece 0 alınan cep telefonlarında değil, 2.el cep telefonlarınızda da geçerli. Geniş kapsamlı ürün tercih ederseniz, cep telefonunuzun net fiyatının yaklaşık olarak %10’u oranında prim ödemesi gerçekleştirirsiniz. Mini kapsamlı ürün tercih ederseniz, cep telefonunuzun net fiyatının yaklaşık olarak %8.4’ ü oranında prim ödemesi gerçekleştirirsiniz. Ayrıca poliçe primini, kredi kartınızdan vade farkı olmadan 9 taksit ile ödeyebilirsiniz.

Geniş Kapsamlı Telefon Sigortası Teminatları Nelerdir?

 • Yılda en fazla 2 kez olmak şartıyla; cep telefonunuzun herhangi bir nedenle arızalanması sonucu herhangi bir muafiyet uygulanmadan tamirinin gerçekleşmesi
 • Yılda en fazla 2 kez olmak şartıyla; cep telefonunuzun kırılması ya da hasar görmesi sebebiyle onarılması
 • Cep telefonunuzun tamamen hasar görmesi sonucu kullanılamaz halde olması ve ikamesinin gerekmesi durumunda; telefonun 2.el rayiç değerinin %30’u oranında muafiyet uygulanarak sigortalıdan alınması karşılığında eşdeğer bir cihaz ile ikame edilmesi
 • Cep telefonunun bulunduğu kapalı bir ortamdan zorlama yolu ile yapılan hırsızlık sonucu çalınması durumunda, telefonun 2.el rayiç değerinin %30’u oranında muafiyet uygulanarak sigortalıdan alınması karşılığında eşdeğer bir cihaz ile ikame edilmesi

Mini Kapsamlı Telefon Sigortası Teminatları Nelerdir?

 • Yılda en fazla 2 kez olmak şartıyla; cep telefonunuzun herhangi bir nedenle ekranının kırılması halinde, ekranın yenisiyle değiştirilmesini sigortanız karşılar.

Müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek hemen cep telefonunuza sigorta yaptırabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Axa Sigorta Cep Telefonu Sigortası

Cep telefonu sigortasını ülkemizde ilk olarak Axa sigorta satışa sunmuştur. 0 ve 2. El tüm cep telefonlarınızı güvence altına alabilirsiniz. Teminat detaylarını aşağıda madde madde bulabilirsiniz.

Axa Cep Telefonu Sigortası Teminatları Nelerdir?

 • Axa cep telefonu sigortası ile kaza sonucu hasar oluşumu
 • Ekran kırılması
 • Yüksek voltaj
 • Hırsızlık
 • Sıvı teması ve hatalı aksesuar kullanımı
  ile ilgili tüm hasarlarınız karşılanır. Teminatlarınıza ek olarak sunulan hizmetlerin avantajları sıraladık:

  Cep telefonunuz ile ilgili hizmet alınmasını karşılar. Olası bir hasar durumunda danışmanlık hizmeti almış olursunuz. Ücretsiz lojistik imkanından faydalanabilirsiniz.

  Hdi Sigorta’daki gibi cep telefonunuzun tamamen hasar görmesiyle kullanılamaz halde olması ve ikamesinin gerekmesi durumunda; telefonun 2.el rayiç değerinin eşdeğeri bir cihaz ile ikame edilir.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.