Bebek Sağlık Sigortası Nedir?

Bebek sağlık sigortası, bebeğinizin doğumundan sonraki aylık rutin kontrolleri, aşıları ve tedavisi için özel hastanelerde yararlanabileceğiniz sağlık sigortası poliçeleridir. Bebeğinizin rutin kontrolleri ve tedavisi için; götürmek istediğiniz hastaneye göre tamamlayıcı sağlık sigortası ve ya özel sağlık sigortası tercih edebilirsiniz.

bebek sağlık sigortası

Bebekler İçin Özel Sağlık Sigortası Kabul Şartları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası şirketlerinin bebek sağlık sigortası kabul şartlarını sizler için madde madde derledik.

  • Mapfre Sigorta: Bebeğinize hamileyken Mapfre Sigorta’dan herhangi bir özel sağlık sigortası poliçenizin olması halinde, bebeğiniz Mapfre bebeği olur. Mapfre bebeği, bebeğiniz için seçmiş olduğunuz sağlık sigortası planından yenileme garantisi ile ömür boyu sigortalanma fırsatını verir. Mapfre bebeği olma fırsatından yararlanabilmek için; bebeğinizin sağlıklı doğumundan sonra 14. Güne kadar sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca Mapfre Sigorta’da bebeğiniz ile aynı teminatları seçme zorunluluğunuz olmadığından bütçenize uygun teklifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Mapfre Sigorta’ da diğer sigorta şirketlerinden farklı olarak rota virüs aşısını yaptırabilir. Kalça ultrasonunu çektirebilirsiniz.
  • Allianz Bebeği: Allianz bebeği; Allianz Sigorta’da doğum teminatı ile bebeğinizin doğumu gerçekleştikten sonra, yenileme garantisi ile bebeğinizi ömür boyu sigortalama fırsatını verir. Bebeğiniz; sizin ile aynı teminatlara sahip olacağı için, ayakta tedavi limitleriniz en az 7.500 TL limitli ya da limitsiz olmalıdır. Çünkü, bebeğinizin doğumundan sonraki aylık rutin muayeneleri, aşıları ve görüntüleme işlemleri için ancak bu limitler yeterli olacaktır.

Yeni doğan Özel Bebek Sağlık Sigortası Fiyatları?

Yeni doğan özel bebek sağlık sigortası fiyatları, yaşadığınız ile yararlanmak istediğiniz network ağlarına, bebeğinizin cinsiyetine ve teminat limitlerine göre değişmektedir. Aynı zamanda; bebek sağlık sigortası ücretleri, sigorta şirketlerine göre de değişmektedir.

Web sitemizde bulunan başvuru formunu doldurarak ya da hızlı teklif al butonuna tıklayarak siz de yeni doğan özel bebek sigortası teklifleri alabilirsiniz.

Bebekler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kabul Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası şirketlerinin bebek sağlık sigortası kabul şartlarını sizler için madde madde derledik.

Mapfre Sigorta: Mapfre Sigorta’da bebeğinizin poliçesini, doğumunun 15. Gününden itibaren yaptırabilirsiniz. 15. Güne kadar bebeğinizin sağlık giderleri poliçesi olmadığından karşılanmaz.

Alianz Sigorta : Allianz Sigorta’da bebeğinizin ilk 15 gününde sağlık giderleri poliçede karşılanmaz. Bunun sebebi de, Allianz Sigorta’da da bebeğinizin sağlık sigortasını 15. Gününde yaptırabilirsiniz.

Yeni Doğan Özel Bebek Sağlık Sigortası Fiyatları?

  • Mapfre Sigorta: Mapfre Sigorta’da bebeğinizin doğumundan itibaren 15.gününde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. 15. Günden önce bebeğinizin sağlık giderleri için poliçeyi kullanamazsınız. Bebeğinizi tek başına ebeveyn olmadan Mapfre Sigorta Fark Yok sağlık poliçesini yaptırabilirsiniz.
  • Allianz Sigorta: Allianz Sigorta yeni doğan tamamlayıcı sağlık sigortasını doğumdan sonraki 15.günde poliçeleştirebilirsiniz. Allianz Sigorta’da bebeğinizin tamamlayıcı sağlık sigortası anne ya da baba ile birlikte yapılabilmektedir.

Yeni doğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları?

Yeni doğan tamamlayıcı sağlık sigortası en uygun Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Örneğin, Ankara ili için ortalama 1150 TL- 1200 TL aralığındadır. Bunun sebebi de bebeğe tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketlerden biri olmasıdır. Yeni doğan tamamlayıcı sağlık sigortası en uygun diğer şirket de Mapfre Sigorta’dır.  Fark yok yeni doğan bebek sigortası Ankara ili için ortalama 1650 TL ‘dir.En önemlisi; Mapfre Sigorta’da bekleme süresi yoktur. Diğer sigorta şirketlerinde yeni doğan tamamlayıcı sağlık sigortaları ebeveyn ile yapılmak zorunda olduğundan ücretleri daha yüksek olmaktadır. Eğer sadece bebeğiniz için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, Mapfre Sigorta ya da Ak Sigorta’yı tercih edebilirsiniz. Mapfre Sigorta’da bekleme süresi bulunmazken, Ak Sigorta’da yatarak tedaviler için bekleme süresi 3 aydır.

Aklınıza takılan tüm soruları +90 (530) 370 64 87 müşteri hizmetleri hattımızdan veya alt kısımdaki yorum bölümünden bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Bebekler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Bebek için tamamlayıcı sağlık sigortası tüm sağlık sigortası şirketlerinden yaptırabilirsiniz. Yeni doğan bebek tamamlayıcı sağlık sigortası en uygun teklifleri almak için web sitemizde bulunan başvuru formunu doldurabilir ya da canlı destek bölümüne iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz.

Doğacak Bebeğime Özel Sağlık Sigortası Alabilir Miyim?

Bebeğiniz doğmadan özel sağlık sigortası yaptıramazsınız. Fakat bebeğiniz doğmadan kendinize Mapfre Sigorta’dan herhangi bir teminat ile özel sağlık sigortası yaptırırsanız; bebeğiniz sağlıklı doğduktan sonra poliçenize ekletebilir ve de ömür boyu yararlanabileceği yenileme garantisi alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Allianz Sigorta doğum teminatınız mevcut ise; bebeğinizin doğumundan sonra aynı teminatlar ile poliçenize ekletebilir ve bebeğinizin yenileme garanti hakkına sahip olma fırsatınız olabilir.

Bebekleriniz İçin Özel Sağlık Sigortası Mı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı Avantajlı?

Bebeğinizin ömür boyu sağlık sigortasından faydalanmasını istiyorsanız, yenileme garantisi alma fırsatına sahip olacağı özel sağlık sigortaları daha avantajlıdır. Çünkü, bebeğinize tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırsanız bebeğiniz en az 3. Yılının sonunda yenileme garantisi için risk değerlendirmesi yapılacaktır. Bazı sigorta şirketleri sağlık risk değerlendirmesi bazı sigorta şirketleri de bunun yanında kullanım oranınıza göre değerlendirme yapacaktır. Kullanım oranına göre risk değerlendirmesi yapılacak ise; sigorta şirketinin kurumlara sizin için ödediği rakam ile sizin sigorta şirketine ödediğiniz rakamın baz alınır. Kullanım oranınızın son 3 yıl ortalaması %80’ i geçmemelidir. Yenileme garantisi almadan önce; bebeğinize herhangi bir tanı konulmuşsa sigortanızın yenilemesi yapılırken tanı ile ilgili limit kısıtlaması ve ya muafiyet gelebilmektedir. Bu yüzden, bebeğiniz için yenileme garantisi önemlidir.

Bebek Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 ?

Bebek sağlık sigortası fiyatları; faydalanmak istediğiniz hastaneye göre değişiklik göstermektedir. SGK anlaşmalı özel hastaneleri kullanmak isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih etmelisiniz. SGK geçerli olmayan hastaneleri kullanmak isterseniz özel sağlık sigortasını tercih etmelisiniz. Bebek özel sağlık sigortası il ve cinsiyete göre değişiklik göstermektedir.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir