Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; Sgk kapsamında olan yatarak tedavilerinizi, ayakta tedavilerinizi ve doğumunuzu karşılar. En alt plan olarak yatarak tedavi teminatını seçebilirsiniz. Bir üst plan olarak; yatarak tedavinize ek ayakta tedavi teminatını ekletebilir ve doğum teminatını da tercih ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda ekletebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası nerelerde geçerli?

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle hastanenin tüm branşlarda SGK anlaşmasının olması gerekmektedir. İkinci şart ise; tercih edeceğiniz gideceğiniz doktorun da SGK anlaşmasının olması gerekmektedir. Son olarak da Anadolu Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortası için anlaşma yapmış olduğu hastanelerde geçerlidir. Bu hastaneler seçeceğiniz networke göre değişiklik göstermektedir. Bu şartlar Anadolu Sigorta’ya özel olmamakla birlikte tüm sağlık sigortalarında geçerlidir.

Anadolu hayat tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

Anadolu Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olup, özel hastanelerde çıkan ek ödemelerinizi ciddi anlamda azaltan bir sağlık sigortası ürünüdür. Özel hastanenin SGK anlaşması olsa dahi, özel hastanelerde ciddi fark ödemeleri çıkabilmektedir. Bu sebeple; sağlık giderlerinizi en aza indirmek için tamamlayıcı sağlık sigortalarının önemi büyüktür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası her şehirde geçerli mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı sadece ikamet ettiğiniz ilinizde değil; Türkiye sınırları içinde anlaşmalı hastanelerin olduğu tüm illerde kullanabilirsiniz. Eğer sık seyahatleri olan bir kişi iseniz; anlaşmalı sağlık kuruluşu olarak geniş ağa sahip sigorta şirketini tercih etmenizde fayda vardır.

Tamamlayıcı sağlık digortası primi ne kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini sigorta şirketlerinde çalışan aktüerler belirlemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri 2022 belirlenirken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu primler; ikamet ettiğiniz il, yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık risk durumunuz, tercih ettiğiniz hastanenin bulunduğu network gibi kriterlere göre belirlenmektedir.

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlı mı?

Devlet hastanelerinin kalabalık olması ve randevu almanın zorluğu sebebiyle tamamlayıcı sağlık sigortaları sizin için avantajlı olacaktır. Anadolu Sigorta da ülkemizde en iyi sağlık sigortası şirketlerinden biri olması ve operasyon servisinin güçlü olması sebebiyle ilk tercihlerinizde bulunabilecek bir sigorta şirketidir.

Anadolu sigorta tss doğumu karşılıyor mu?

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortanıza, yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı aldığınızda ek olarak doğum paketini ekletebiliyorsunuz. Tüm sağlık sigortaları içerisinde en uygun olan doğum paketi Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı nedir?

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı; en az bekleme süresi olan hamilelik ve doğum sigortasıdır. Diğer sigorta şirketlerinden farklı olarak Anadolu Sigorta’da tüp bebek teminatını da ekletebiliyorsunuz.

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında kaç muayene hakkı vardır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yıllık muayene limitleri tercih ettiğiniz sigorta şirketine ve sizin tercihinize göre değişmektedir. Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında; yıllık 9 adet muayene hakkınız bulunmaktadır. Fakat yasada da geçerli olan devlet hastanelerindeki gibi; 10 gün içinde doktorunuz sizi kontrol muayenesine çağırırsa kontrol muayenesi sayılıp doktor muayenesi limitinizden düşmez.

Anadolu sigorta tüp bebek teminatı nedir?

Doğum sigortalarında yardımcı üreme tedavisi olan tüp bebek teminatı ödenmez. Fakat sadece Anadolu Sigorta’da bu teminata sahip olabilirsiniz. Tüp bebek teminatını ek prim ile tamamlayıcı sağlık sigortanıza ekletebilirsiniz. Bu teminatı, SGK ’nın tüp bebek tedavisi ödeme şartları doğrultusunda yılda 1 kere geçerli olmak üzere anlaşmalı sağlık kuruluşlarında geçerlidir. SGK kuralları dışında gerçekleşen yardımcı üreme yöntemleri tedavileri poliçe kapsamı dışındadır.

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortalarında sigortalanma üst yaş sınırı 64’tür.

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisi

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisi hakkının değerlendirilebilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır: Öncelikli olarak Anadolu Sigorta’da kesintisiz 4 yıl sigortanızı devam ettirmeniz gerekmektedir. Her bir yenileme dönemi için;  Anadolu Sigorta’nın sizin için ödemiş olduğu tazminatların sigortaya ödemiş olduğunuz primlere oranı %100’ün altında olan sigortalılara tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisi verilecektir.

4. yılın sonunda yenileme garantisine hak kazanamayan sigortalılar, her sene yenileme dönemlerinde son 4 yıllarındaki tazminat/prim oranları hesaplanarak yine tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisi değerlendirilecektir. Her yıl yapılan yenileme garantisi değerlendirmeleri sonucunda 64 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisine hak kazanamayan sigortalılar 75 yaşına kadar sigortalanabilmeleri şartıyla %30 ek prime tabi tutulurlar. 65 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme garantisine hak kazanan sigortalılara üst yaş sınırı olmadan herhangi bir yaş ek primi uygulanmayacaktır.

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süreleri

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortalarında acil durum sayılmayan yatarak tedavi işlemleri 3 ay bekleme süresine tabidir. Bekleme süresine tabi olan rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir:

  • Siğil, lipom, yağ bezesi
  • Varis, anorektal hastalıklari sinüs pilonidalis, her türlü fıtık, safra kesesi, tiroid bezi ve meme hastalıkları
  • Burun, bademcik, geniz eti, sinüzit, işitme kusuru kulak tüpü takılması, timpanoplasti vb.
  • Katarakt Ameliyatı, glokom
  • Rahim, yumurtalık, sistorektosel, bartholin kisti
  • Trigger finger, her türlü tuzak nöropati, ganglion, kistik higroma, morton nöroma
  • Üniner sistem tyaşı kırılması ve cerrahisi, hidrosel, prostat
  • Omurga ve disk hastalıkları ile ilgili ameliyatlar, faset denervasyon, sinir blokajı
  • Her türlü organ nakli
  • Diz, omuz, kalça, dirsek ve benzeri tüm eklem hastalıkları

Anadolu sigorta bebek sağlık sigortası nedir?

Anadolu Sigorta’dan yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum teminatının bulunduğu anne olan sigortalıların bebekleri dünyaya geldiklerinde doğuştan gelen hastalıkları kapsama alınır. Doğuştan gelen rahatsızlıkların karşılanabilmesi için; bebeğin tamamen sağlıklı olarak doğması, başvurunun Anadolu Sigorta’ya teslim edildiği anda herhangi bir rahatsızlığının bulunmaması ve bebek için doldurulmuş başvuru formunun, doğum belgesinin ve hastane çıkış epikrizi ile birlikte, doğum tarihinden itibaren son gün 15. Gün dahil olmak üzere şirkete iletilmelidir.

Bu şartlar sağlandığı takdirde; hem bebeğin sonradan ortaya çıkabilecek doğuştan gelen rahatsızlıkları karşılanabilecek, hem de yatışlı tedaviler için herhangi bir bekleme süresi uygulanmayacaktır.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.