Allianz Modüler Sağlık Sigortası

Allianz Modüler Sağlık Sigortası; özel hastane ve özel muayenehaneleri tercih edebildiğiniz, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun sigorta paketlerini seçebildiğiniz bir sağlık sigortası ürünüdür.

Allianz Modüler Sağlık Sigortası

MODÜLER SAĞLIK SİGORTASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Allianz Modüler Sağlık Sigortası ile, size uyan sağlık sigortasını tercih ederek dilediğiniz kurumdan yararlanabilirsiniz.
  • Özel hastanelerde uzun kuyruklarda sıra beklemeden muayene olabilirsiniz.
  • Vergi avantajından yararlanarak, sağlık sigortası maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI TEMİNATLARI NELERDİR?

Allianz Modüler Sağlık Sigortası modülleri ile yatarak tedavi teminatı, ayakta tedavi teminatı, doğum teminatı, diş ve gözlük teminatı ve ek hizmetler teminatını tercih edebilirsiniz.

ALLİANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI ANLAŞMALI HASTANELER

Allianz Modüler Sağlık anlaşmalı kurumları, seçeceğiniz modüle göre değişmektedir. En alt modülde mavi network, bir üst modülde yeşil, sarı ve beyaz network bulunmaktadır.

NEDEN ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMALIYIM?

  • Allianz Modüler Sağlık Sigortası ile Türkiye sınırları içerisinde 4500’ün üzerinde olan sağlık kurumlarından faydalanabilirsiniz.
  • Üç yıl kesintisiz sigortanızı yenilediğiniz takdirde; belirtilen şartlar sağlanıyorsa ömür boyu yenileme garantisi değerlendirmesine hak kazanmış olacaksınız.
  • Allianz Modüler Sağlık Sigortanıza doğum teminatını ekleterek doğum yapmanız halinde, bebeğinizi 60 gün içerisinde Allianz Bebeği olarak ekletebilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz 3 yıl sigortalı olma şartını beklemeden ömür boyu yenileme garantisine hak kazanır.

ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI AYAKTA TEDAVİ TEMİNATLARI NELERDİR?

Allianz Sigorta Özel Sağlık Sigortası teminat seçenekleri modüler olarak hazırlanması sebebiyle; Modüler Sağlık Sigortası olarak geçmektedir.

Ayakta tedavi limitleri tercih edeceğiniz networke göre değişmektedir. Networklere göre dağılan ayakta tedavi ve fizik tedavi limitleri şu şekildedir.

Mavi ve yeşil network için ayakta tedavi ve fizik tedavi limiti yıllık 2.050 TL’den başlarken sarı ve beyaz network için bu limit 3.100 TL’den başlamaktadır. Tercih edebileceğiniz bir üst limit mavi ve yeşil network için 4.950 TL olurken sarı ve beyaz network için bu limit 6.000 TL olmaktadır. Bir üst limit olarak da mavi ve yeşil network için 8.250 TL olmaktayken sarı ve beyaz network için bu limit 10.000 TL olmaktadır. En üst limit olarak da tüm planlarda limitsiz olan seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Allianz Modüler Sağlık Sigortası 0-64 yaş aralığındaki herkes sağlık beyanı değerlendirmesi ile yaptırabilir.

DR. ALLIANZ HİZMETİ NEDİR?

Allianz Sigorta; siz değerli sigortalıların 7/24 yararlanabileceği sağlık danışma hattını hayata geçirdi. Böylelikle, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 riskini almayarak ev konforunuzda doktor görüşmenizi yapabiliyorsunuz.

MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI YENİ DOĞAN  TEMİNATI NEDİR?

Modüler Sağlık Sigortası yeni doğan teminatı ile bebeğinizin doğumundan sonra kontrol amaçlı yapılan muayene ve rutin tetkik masrafları karşılanır. Yeni doğan teminatı ile, bebeğinizin kan grubunu belirleme, metabolik tarama testi ve işitme testi gibi giderler teminat limitleri ve ödeme yüzdeleri dahilinde karşılanır.

ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

HAMİLELİK VE DOĞUM MASRAFLARI ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASINDA KARŞILANIR MI?

Evet, yatarak tedavi teminatınıza ayakta tedavi ve doğum teminatını eklettiğiniz takdirde hamilelik ve doğum giderleriniz anlaşmalı kurumlarımızda karşılanır. Doğum teminatınızı tercihine bağlık olarak limitsiz ya da 7500 TL olarak seçebilirsiniz. Doğum teminatınızı, gebelik rutin kontrolleri, normal doğum, sezaryen doğum ve hamilelik komplikasyonlarında kullanabilirsiniz.

MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI YURT DIŞINDA GEÇERLİ MİDİR?

Modüler Sağlık Sigortanıza yurtdışı tedavi teminatını ekletmeniz durumunda belirlenen limitler doğrultusunda geçerlidir.

ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASININ GEÇERLİLİK SÜRESİ NEDİR?

Allianz Modüler Sağlık Sigortasının geçerlilik süresi 1 yıldır.

ALLIANZ MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI CHECK-UP TEMİNATINI NASIL KULLANABİLİRİM?

Modüler Sağlık Sigortanıza check-up teminatını ekletmiş olmanız durumunda, sağlık tarama (check-up) hizmetinden yararlanabilirsiniz. Anlaşmalı check-up merkezlerine internet sitemize başvurarak bilgi alabilirsiniz. www.saglikvehayatsigortalari.com

MODÜLER SAĞLIK SİGORTASI DOĞUM TEMİNATINDA BEKLEME SÜRESİ VAR MIDIR?

Evet, modüler sağlık sigortalarında doğum teminatını seçmeniz halinde bekleme süreleri mevcuttur. Son adet tarihi itibariyle Mavi Network planlarda 18 ay, Beyaz, Sarı ve Yeşil Network planlarda ise 5 ay bekleme süresi mevcuttur.